Muutuste raamat

"The Pocet I Ching", "Book of Changes"
England 1984
Tõlkinud Jaanus Sarapuu
Tallinn 2544 B (2000 AD), 130 lk.

Kuulus taoistlik ennustamise
ja tarkuse pühakiri"See on suur ja ainulaadne teos!"

See on C. G. Jungi ülistus "Muutuste raamatule" ehk "Jitsingile" - ennustamise ja vaimse tarkuse iidsele Hiina teosele, mille suurust oli aimanud läänelik kujutlusvõime. See väljaanne on mõeldud kaasaegsele lugejale, kes, olles eelarvamuste küüsis, võib väga kahtlevalt suhtuda sellesse "nõiaraamatusse". Kuid asjatundjad ütlevad, et teose mõistmine on võimalik avatud meelega, lubades sellel meelde tuletada meie oma elu ebakindlust ja nii sagedaid muutusi, millega oleme sunnitud kohanema.

Traditsiooniline viis töötada selle teosega - visata münte - aitab meil lahti saada võitlevast hoiakust kontrollida sündmusi ja enda võtmisest liiga tõsiselt ja jäigalt. Mõlemad vahendid loovad erapooletuse, mis aitab meid lahtilukustada, ja võimaldab tõelistel muutustel siseneda meie ellu.

Andes nõu, et me ei ootaks liiga otseseid vastuseid - "jah" või "ei" - , ütleb autor, et "peaegu alati õnnestub see siis, kui tõsine otsija hakkab vaatama oma murele uuel viisil". Iidne Muutuste raamat ongi uus viis vaadata asjadele.