Buddha õpetus


Tallinn 1991, 174 lk.

"Buddha õpetus" on budalikust Tripitakast võetud ja hästi valitud pühakirjalõikude kogum, Buddha enda sõnad, mis sobivad andma lugejale esimest ja head kokkupuudet iidse budaliku pühakirjaga Tripitakaga, mis koosneb tuhandetest väiksematest pühakirjadest. Teos annab kaasaegsele lugejale, kellele on sanskriti või paalikeelne Tripitaka kättesaamatu nii keele kui teose hiiglasliku mahu tõttu, võimaluse aimu saada iidse budaliku Pühakirja ammendamatutest rikkustest.

Selle raamatu koostamisel oli aluseks Jaapani algne väljaanne "Uuesti tõlgitud budalik tekst", mis avaldati 1925. aasta juulis "Uuesti tõlgitud budaliku teksti " levitamise ühingu poolt kõrgeaulise Kuan Kizu juhtimisel. Selle esialgse väljaande koostajateks on dr. Shugaku Yamabe ja dr. Chizen Akanuma koostöös paljude Jaapani budalike õpetlastega. Teose koostamiseks kulus viis aastat.

1934. a. juulis, kui Jaapanis toimus Vaikse ookeani maade budalike noorte kokkutulek, avaldas Üle-Jaapaniline Budaliku Noorsoo Föderatsioon mr. D. Goddardi osavõtul selle ingliskeelse väljaande pealkirja all "The Teaching of Buddha". 1962. a. avaldas Mitsutoyo kompanii president mr. Yehan Numata selle raamatu teise trüki, tähistamaks budaluse Ameerikale tutvustamise 70. aastapäeva.

Kui mr. Numata 1965. aastal rajas Tokios Budaluse Levitamise Ühingu, seati ühingu ülesandeks tutvustada ingliskeelset teksti kogu maailmas.